Letenky do USA - populární destinace

Právě již výše zmiňované zrušení vízové povinnosti otevřelo Čechům dveře do Ameriky dokonale. Od listopadu 2008 nemusíte k letence do USA mít vízum, pokud cestujete na méně než 90 dnů. K letence vám stačí vyplnit jednoduchý online formulář a pokud nebudete patřit ke zlomku cestujících, kterým bude tato registrace zamítnuta (a musí si pak zažádat o klasické vízum), vaše letecká cesta do USA bude jednoduchá.

Detailní informace ohledně formuláře pro bezvízový styk ESTA najdete na webu ambasády USA v Praze - www.usembassy.cz. Pamatujte, že kromě letenky potřebujete mít ještě biometrický pas, který trvá vyřídit cca do 30 dnů.

Tyto webové stránky vám nabízejí možnost online rezervace letenky do USA z celosvětové nabídky desítek leteckých společností. Níže najdete několik užitečných tipů pro letecké cestovatele do USA aneb na co při koupi letenky do USA nezapomenout.

Jak nakupovat letenky do USA - užitečné tipy

Při koupi letenek do USA nezapomeňte na několik následujících detailů:

Přímý let vs. let s přestupem

 • Nabídka přímých letů je v porovnání s nepřímými letenkami omezení. Momentálně do USA nabízí přímý let z Prahy do New Yorku jen společnost Delta (ČSA prodej ukončily v roce 2009, nicméně Delta je partnerskou firmou ČSA). Občas bylo s Deltou možné letět přímo i do Atlanty, nicméně pravidelné spoje to nejsou.
  Pokud ovšem letíte s přestupem, je nabídka velká. A navíc, výhodou nepřímých letů bývá levnější cena letenky. Přestupní letiště si můžete vybrat, často to například bývá Londýn, Amsterdam, Paříž, Frakfurt, vídeň a další velkoměsta. Přestupuje se ve městě, kde má letecká společnost základnu (tzn. British Airways v Londýně, Air France v Paříži apod.). V případě letu do měst po USA je možný také přestup v USA, například v New Yorku. Letenky do USA kupujte tak, abyste měli maximálně jeden nebo dva přestupy.
  Další důležitou věcí při nákupu letenek do Ameriky je doba čekání na přestupu - berte letenky, které ji mají co nejkratší.

Odletový a příletový čas do/z USA

 • Pamatujte jednak na odletový čas (některé letenky mají odlet v brzkých ranních hodinách a to vzhledem k tomu, že na letišti musíte být cca 1-2 hodiny předem, nemusí být pro vás vhodné. Dále pamatujte na dobu příletu do USA. Můžete přiletět třeba velmi pozdě místního času a budou pro vás tedy lepší letenky, které vám zaručí přílet do USA v rannějších hodinách.

Zavazadla

 • Letenky do USA neprodávají nízkonákladové letecké společnosti (alespoň zatím), které pravidelně účtují navíc za zavazadla do zavazadlového prostoru. Nicméně přes minimální restrikce na zavazadla u klasických leteckých společností některá omezení existují. Váha vašeho zavazadla by neměla přesáhnout cca 20 kg a rozměry by neměly být příliš velké.

Naše nabídka

Do jednotlivých měst USA kupujte letenky od největšího online prodejce Královna od přední společnosti na poli cestovního ruchu, Student Agency. Cestujte do měst New York, Los Angeles, Miami, San Francisco, Dallas, Washington, Chicago a dalších.

Nabídka rezervačního systému vychází z globální nabídky všech dostupných letenek do celého světa. Celá rezervace probíhá online, platit můžete převodem, ale také samozřejmě online platební kartou. K letence si rovnou v případě zájmu koupíte i pojištění, které je zejména do USA vhodné.

Aktuality a zajímavosti

Doporučujeme

  • NewYorkonline.cz
  • Vše o New Yorku, jeho populárních místech, místních zvycích a dalších zajímavostech najdete na webu NewYorkonline.cz.
  • UbytovaniNewYork.cz
  • Online nabídka hotelů po celém New Yorku.
  • NewYorkTravel.cz
  • Vše pro cestovatele do New Yorku.

Další odkazy